Hizmetlerimiz
Diş Hizmetleri

Tedavi

1Dentalux Diş Kliniği sizlere diş ve diş sağlığı ile ilgili her türlü tedaviyi sunuyor. Tedaviler için gerek Dentalux'un uzman kadrosunu gerekse diş hastalıkları tanısında görüntüleme sistemlerinde rvg ,panaromik röntgen,sefalometrik röntgen,canlı ağız içi görüntüleme sistemleri,lazer donanımları ile hizmetinizdeyiz.

Bakım

2Dişleriniz ile ilgili her türlü periodik bakım, diş temizliği, diş eti hastalıklarının kontrolü ve diş eti kanamaları sebeplerinin eleminasyonu, tartar temizleme gibi onlarca seçenekle Manavgat'ta işin uzmanı bir diş kliniği var.

Ameliyat

3Özel ve modern ekipmanlarımız, güncel gelişmeleri devamlı takip eden ağız ve çene cerrahlarımız,ortodonti uzmanı , diş eti hastalıkları uzmanı ile her türlü diş ameliyat ve operasyonuna hazırız.
Özel uzmanlıklar gerektiren amaliyatlar için uzman diş doktorlarını sizin için bünyemizde bulunduruyoruz.Ayrıntılı bilgi için lütfen arayınız:0 242 742 37 44 yada
0 242 742 67 25.

diş İmplantı

- Tek diş eksikliğinde                                                DİŞ İMPLANTI MANAVGAT ANTALYA DİŞ CERRAHI DİŞ CERRAHI UZMANI MANAVGAT İMPLANT FİYATI
-Protezler artık kendi dişleriniz gibi olsun istiyorsanız,                      DİŞ İMPLANTI FİYATLARI ÇAKMA DİŞ MANAVGAT DİŞ ÇENE CERRAHI MANAVGAT ANTALYA
-Köprü yaptırırken diğer dişlerinizin zarar görmesini istemiyorsanız,              AĞIZ DİŞ ÇENE CERRAHİSİ UZMANI MANAVGAT ANTALYA FİYAT İMPLANT FİYATI
-Estetik ve kullanışlı dişleriniz olsun diyorsanız İMPLANT .                       YİRMİ YAŞ DİŞİ ÇEKİM FİYATI MANAVGAT ANTALYA GÖMÜLÜ DİŞ ÇEKİM FİYATI ÜCRETİ

Devamı

ortodonti

 Ortodonti tedavisi (tel tedaviside) amaç:
 -çapraşık dişlerin düzeltilmesi
 -Çene kemiğinin yapısının düzeltilmesi
 -Çene - ağız kapanış bozukluklarının giderilmesi
 -Diş gıcırdatmalarının giderilmesi
 Konularında;
 bünyesindeki tüm ekibi ve alanında tecrübeli diş doktorlarıyla beraber 7 den 77 ye siz değerli hastalarımızın yanında.
 Muayene ve  Randevu için : 0242 742 37 44 - 0 242 742 67 25
 DENTALUX AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ MANAVGAT ANTALYADevamı

Oral Diagnoz ve radyoloji

Dentalüxe gelen hastaların ilk muayenelerinin yapılıp teşhislerinin konulmasıdır.Ekibimiz hastaların genel sağlık durumuyla
ilgili bilgileride kayıt altına alır .Bunlar ilerideki diş ile ilgili tedavilerinin yönlendirilmesinde faydalı olacaktır.
Kliniğimizde panaromik sefalometrik film,intra oral kamera,RVG görünteleme tekniği ve periapikal film gibi en ileri düzeyde manavgat ta eksik olan birçok görünteleme ve teşhis araçları  kullanılmaktadır...

Devamı

Ağız diş ve çene cerrahisi

Çene cerrahisi başta ağız ve dişlere bağlı kistler tümörler gibi patolojilerin yanı sıra diş ve çene kırıkları çene kemiği içinde gömük kalmış dişlerin çıkartılması veya sürdürülmesi, protez yapımına yardımcı olmak için ağzın sert ve yumuşak dokularında yapılan düzeltmeleri içermektedir. Çene-yüz bölgesi ağrıları, alt çene eklemi hastalıkları tükürük bezi rahatsızlıkları da çene cerrahisinin çalışma alanı içindedir. Aynı zamanda bazı sistemik hastalıkların ağız içerisindeki belirtilerinin saptanması ve tedavisi de çalışma alanına girer. Devamı

Dental İmplantoloji

Dental İmplantoloji

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların işlev ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

Yüz estetiğinin bir parçası olan dişlerin kaybı psikolojik ve sosyal problemlere neden olmasının yanı sıra beslenme, sindirim sorunları ve konuşma bozukluklarına da yol açmaktadır.

Diş eksiklikleri doğal dişlere bağlı köprü protezleri veya çıkarılıp takılan hareketli protezler gibi klasik yöntemlerle tamamlandığı gibi implant destekli protezlerle de yapılabilir. 

Devamı

Alt Çene Eklemi Bozuklukları:

Temporomandibuler Eklem (TME , Alt çene eklemi ) ve/veya çiğneme kaslarını tutan ağrı ve fonksiyon bozukluğu sendromudur. Eklem yüzeyi ve disk arasındaki uyum bozulmuştur. Çene eklemi bozuklukları, günümüzde yaygın bir kesimi etkisi altına almış durumdadır.

 Devamı

PEDODONTİ - Dental Clinic

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ (PEDODONTİ) NEDİR?
Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), doğumdan itibaren çocukların  0 -13 yaş arası süt ve daimi dişlerinin  korunmasını sağlayan, çürük, travma, kalıtımsal vb. sebeplerden dolayı  bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan anabilim dalıdır. Bu alanda özel eğitim almış diş hekimlerine çocuk diş hekimi (pedodontist) denilmektedir             . 
Devamı

Kist Operasyonu - Dental clinic

Kist nedir?
 
Epitelle çevrilmiş patolojik kavitelere kist denir. Vücutta kistlere en çok çene kemiklerinde rastlanır. Çenelerdeki kistlerin çoğu diş kaynaklıdır. Diş kökü etrafında oluşan bu kistler tedavi edilmezlerse çok büyük boyutlara ulaşabilirler. Kök ucunda kisti olan hastalarda dişin çekilmesi tedavi için yeterli değildir. Diş çekilip kist kemik içinde bırakılırsa bu kist büyümeye devam ederek büyük hacimlere ulaşmaktadır. 
Devamı

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma;  renk değiştirmiş dişlerin rengini; birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür. Diş beyazlatma işlemi, diş renkleşmelerini önlemeye yönelik yapılan tedavi yöntemidir.
Dişlerin doğal rengi çay, kahve, sigara, asitli içeçekler vb.  etkisiyle koyulaşır. Bu dişlere beyazlatma yöntemi uygulanır ve bu işlem sonunda dişler durumuna göre 4-5tona kadar açılır. Diş Beyazlatma işleminde, dişin mine ve dentin tabakalarına özel jellerle nüfuz edilerek bu bölgelerde oluşan renklenmeler kaldırılır. Dişin rengi istenilen tona kadar beyazlatılabilmektedir.
Devamı