Hizmetlerimiz - Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma
 
Diş beyazlatma;  renk değiştirmiş dişlerin rengini; birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür. Diş beyazlatma işlemi, diş renkleşmelerini önlemeye yönelik yapılan tedavi yöntemidir.
Dişlerin doğal rengi çay, kahve, sigara, asitli içeçekler vb.  etkisiyle koyulaşır. Bu dişlere beyazlatma yöntemi uygulanır ve bu işlem sonunda dişler durumuna göre 4-5tona kadar açılır. Diş Beyazlatma işleminde, dişin mine ve dentin tabakalarına özel jellerle nüfuz edilerek bu bölgelerde oluşan renklenmeler kaldırılır. Dişin rengi istenilen tona kadar beyazlatılabilmektedir.

       
 
Diş Polikliniğinde Diş Beyazlatmanın  Avantajları

  • Bir saatlik tek seans sonrası ortalama 4-5 ton beyazlama
  • İşlem sonrası hassasiyet hissi çok düşüktür
  • Elde edilen renk uzun süre korunur
  • Diş hekimi tarafından uygulandığından ağız dokularının korunması
  • Günlük alışkanlıklardan vazgeçmeden iyi sonuç (sigara, çay, kahve vb.)

      


Dişlerimizi beyazlatma esnasında ve sonrasında ağrı veya hassasiyetlik oluşur mu?

Kliniğimizde tedavi sırasında Hekimlerimizin  uygulayacağı florür sayesinde hassasiyetinizi azaltarak 2-3 saat içerisinde minumum düzeyde hassasiyet oluşacaktır. İlk 24-48 saat hassasiyet devam eden hassasiyet  geçicidir. Tedavi sonrasında  2 gün hassasiyet devam ettiği için renk veren ve asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekir. Hassasiyet giderilmesi için soğuk ve sıcak içeceklerden de uzak durmanız önerilir.


 
 

Iletisim